Facebook ProNails
marika@nailspa.ee
533 64 914 
  Punased huuled  
Uued tooted

TELLI UUDISKIRISoovin saada uudiskirja
* Kohustuslik
 
TOOTE OTSING


Märksõna (toote nimi/kood)

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Shopping cart is empty.
 

Raudrohutee

Raudrohutee

Kasu tervisele:

Muistsed kreeklased kasutasid raudrohtu nahavigastuste ravimiseks juba 3000 aastat tagasi. Raudrohu õisi ja lehti söödi ning neist valmistati ka teelaadset jooki. Värskeid lehti kasutati haavadest verejooksu peataiseks, seedeelunditega seotud murede ravimiseks, palavikuga võitlemiseks, menstruatsiooni vähendamiseks ja vereringe parandamiseks. Värskeid lehti näriti hambavalu leevendamiseks. Ameerika indiaanlased kasutasid raudrohtu haavade, infektsioonide ja verejooksu puhul. Hiina meditsiin kiidab selle ravimtaime võimet mõjutada neere, põrna, maksa ja kogu keha energiakanaleid. Raudrohtu on kasutatud ka haavade puhastamiseks ning haavade, lõigete ja marrastuste verejooksude ravimiseks.

Raudrohtu peetakse ka nn emaka toonikuks, mis soodustab vereringet emakas. Paljud uuringud näitavad, et raudrohi parandab selle elundi toonust ja vähendab krampe.
Raudrohul on antiseptiline toime ning ta parandab sapi väljavoolu sapipõiest – nii paraneb seedimine ja sapikivide tekkimine on ennetatud. Raudrohi on tuntud rögalahtistava toime poolest ja aitab ravida erinevaid köhasid ning põskkoopa põletikke. Raudrohi on väga kasulik ka allergikutele, kellel hallitusseened, tolm, õietolm ja kõõm põhjustavad nohust nina ja vesiseid silmi. Teatakse, et raudrohi soodustab higistamist gripi, palaviku ja külmetuste puhul ning aitab ravida lihtsaid infektsioone. Raudrohtu kasutatakse nahahaiguste (nagu ekseem) ravimiseks välispidiselt, hõõrudes eeterlikke õlisid probleemsetele kehapiirkondadele. Raudrohus leiduvat õli on kasutatud ka artriidi ravimiseks (välispidiselt).
Soodustab seedimist. Parandab ensüümide ja seedemahlade eritust ning suurendab söögiisu.

Joomisviis:

Asetage 1 tl jahvatatud raudrohuõisi BeauTea paberfiltrisse ja valage sellele 200 ml keeva vett, laske 5–10 minutit tõmmata. Raudrohuõite soovitatav annus täiskasvanutel: 3 g päevas tee või leotisena.

Tähtis!

Tuleb olla ettevaatlik, kui ravimtaime kasutatakse suurtes kogustes või sagedastes annustes pikema aja jooksul. See võib olla kahjulik ja põhjustada lööbeid või muuta naha tundlikuks päikese suhtes. Ettevaatlik (st mõõdukas) tuleks olla raseduse varajastes staadiumites.
Ülitundlikkuse puhul tuleb koheselt lõpetada taime kasutamine.

Parim maitse ja aroomi sobivus:

Mõru, aromaatne, pikantne, parim üksi.

Koostis:

Raudrohuõied
Parim enne: 6–8 kuud

Säilitamine:

Pikemaks säilitamiseks hoida madalal temperatuuril ja õhukindlas anumas.


ref: 980890
  • Hind: €8.00