Facebook ProNails
marika@nailspa.ee
533 64 914 
  Punased küüned  
Uued tooted

TELLI UUDISKIRISoovin saada uudiskirja
* Kohustuslik
 
TOOTE OTSING


Märksõna (toote nimi/kood)

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Shopping cart is empty.
 

Piparmünditee

Piparmünditee

Piparmünt (Mentha piperata) on oma raviomaduste ja omapärase maitse poolest tuntud ravimtaim, mis on rohemündi (M. spicata) ja vesimündi (M. aquatica) looduslikult esinev hübriid. Piparmünditee on paljude teesõprade lemmik. Tavaliselt teatakse seda kui värskendavat ravimtaime. Lisaks sellele, et piparmünditee on maitsev, tunnustatakse kogu maailmas ka selle meditsiinilisi kasutegureid.

Piparmünt sisaldab võimsat ravivat eeterlikku õli - mentooli ning ka mentooni, mentüülatsetaati ja veel umbes 40 ühendit.

Kuivatatud piparmündilehti kasutatakse värskendava, kofeiinivaba tee valmistamiseks, mis on väga maitsev nii kuumalt kui ka külmalt.

Kasu tervisele:

• Leevendab kõhuprobleeme. Piparmünti peetakse kõhurohuks, mis aitab ärritatud soole sündroomi, iivelduse, kõhuvalude, kõhulahtisuse võI kõhukinnisuse puhul.

• Aitab kaasa seedimisele. Piparmünt eemaldab kõhust gaase ja jahutab ning aitab seeläbi leevendada valu seedetraktis.

• Leevendab iiveldust. Ravitsejad väidavad, et piparmünditee aitab ära hoida iiveldust. Piparmündi spasmivastased omadused võivad aidata ennetada oksendamist, mis kaasneb sageli iivelduse või kõhuvaludega.

• Valuvaigistav toime. Tee võib aidata rahustada ja lõdvestada kõhu ja soolestiku lihaseid, mis võib aidata vabaneda ärritatud soole sündroomist, kõhulahtisusest või kõhukrampidest.

• Hingamisteede probleemid. Piparmündi spasmivastased omadused aitavad leevendada ärritavat kraapivat tunnet kurgus, mis paneb köhima. Lõõgastab kurgu- ja rinnalihaseid ning aitab kõrvaldada mõningaid külmetuse ja gripi sümptomeid.

• Tugevdab immuunsüsteemi. Piparmünt sisaldab kaltsiumit, B-vitamiini ja kaaliumit, mis parandavad immuunsüsteemi.

• Palaviku leevednaja. Piparmünditee peamine komponent on mentool ning seega võib tee joomine põhjustada välispidist higistamist samal ajal kui mentool jahutab teie keha seespidiselt. See nö. murrab palaviku ning võib vähendada sellega seotud põletikku ja ebamugavust.

• Kergendab allergiareaktsiooni. Aastaaegadega seotud allergiad ja heinapalavik (tuntud ka kui riniit) mõjutavad teatud aastaaegadel miljoneid inimesi. On leitud, et piparmündilehtede ekstraktid pärsivad histamiinide eritumist, mis omakorda aitab leevendada aastaaegadega seotud allergia sümptomeid.

• Antibakteriaalne toime. Piparmünditee tugev mentooliga maitse ja antibakteriaalsed omadused teevad selle joomisest suurepärase viisi oma hingeõhu parandamiseks. Antibakteriaalne toime tapab mikroobe, mis võivad põhjustada halba hingeõhku, samal ajal kui mentool neutraliseerib ebameeldivat lõhna ja muudab hingeõhu värskeks ja puhtaks.

• Probleemid uinumisega. Piparmündi maitse ja lõhn on tuntud stressileevendajad. On leitud,  et piparmünditee joomine võib oma stressi leevendavate omaduste tõttu aidata inimestel öösel paremini uinuda. Mõned usuvad, et piparmünditee joomisega seotud stressi vähenemine on seotud immuunsüsteemi parandava toimega, mida jook pakub.

• Aitab langetada kaalu. On leitud, et piparmünditee võib vähendada söögiisu, mis on kasulik neile, kes soovivad kaalu langetada. Lisaks arvatakse, et beebidele piparmünditee andmine leevendab kõhuvalu ning täiskasvanutel võib selle ravitee joomine aidata vähendada ebamugavust, mida seostatakse peavalude või migreenidega.

Joomisviis:

Asetage 1 tl kuivi piparmündilehti BeauTea paberfltrisse ning valage sellele 200 ml keeva vett, laske 3 minutit tõmmata. Kahekordse piparmündimaitse saamiseks võib lisada ka värskeid piparmündilehti.


ref: 980891
  • Hind: €8.00