Facebook ProNails
marika@nailspa.ee
533 64 914 
  Mustad küüned  
Uued tooted

TELLI UUDISKIRISoovin saada uudiskirja
* Kohustuslik
 
TOOTE OTSING


Märksõna (toote nimi/kood)

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Shopping cart is empty.
 

Nõgesetee

Nõgesetee

Kasu tervisele:

Nõgest on sajandeid kasutatud allergia sümptomite ja eriti heinapalaviku ravimiseks, mis on kõige levinum allergiaga seotud kaebus. Nõges sisaldab bioloogiliselt aktiivseid ühendeid, mis vähendavad põletikku. Raamatu „Natural Health/Natural Medicine” autor dr Andrew Wiel on öelnud, et ta ei tea allergia leevendamiseks midagi tõhusamat kui nõgesetee. Tema väidet kinnitavad uuringud, mida on tehtud Oregoni osariigis Portlandis asuvas riiklikus loodusravi kolledžis. Nõgesel ei ole ühtki kõrvaltoimet (nt unisus, nina kuivus, unetus, kõrge vererõhk jne), mis on tavaliselt dekongestantidel ja antihistamiinidel, teda saab kasutada regulaarselt. Nõgest on ulatuslikult uuritud ning see on paljulubav Alzheimeri tõve, artriidi, astma, põieinfektsioonide, bronhiidi, igemepõletiku, podagra, lööbe, neerukivide, kõripõletiku, hulgiskleroosi, premenstruaalse sündroomi, eesnäärme laienemise ja ishiase ravimisel!

Taime leotis on väga väärtuslik sisemise verejooksu ravimisel. Seda kasutatakse ka aneemia, liigse menstruatsiooni, hemorroidide ja artriidi ravimiseks. Nõgesel on põletikuvastane toime ning ta on kasulik ka soolestiku haiguste, kõrge vererõhu, artriidi ja podagra leevendamiseks.

Nõgesetee suurendab imetavatel emadel piima hulka.

Koostis:

Nõgeselehed
Parim enne: 6–8 kuud

Säilitamine:

Pikemaks säilitamiseks hoida madalal temperatuuril ja õhukindlas anumas.

Joomisviis:

Kasutage 200 ml keedetud vee kohta 1 sl kuivatatud nõgeseid. Laske vähemalt 5 minutit tõmmata. Tugevama tee saate siis, kui lasete sellel tõmmata kauem, isegi paar tundi. Võite nõrgema tee saamiseks lisada ka rohkem vett. Jooge 1–3 tassi päevas. Võite valmistada suure koguse teed ja hoida seda külmikus kuni 3 päeva. Teed võib juua kuuma ja külmana.

Tähtis!

Parima tulemuse saamiseks tuleks nõgeseteed tarvitada vähemalt 30 päeva jooksul. Kui te ei ole varem nõgeseteed joonud, siis alustage ühe tassiga päevas ja jooge nii nädal aega, seejärel võite kogust suurendada kahe või kolme tassini päevas.

Parim maitse ja aroomi sobivus:

Nõgese maitset on keeruline kirjeldada. See on väga unikaalne, looduslik ja maalähedane. Mõnedele inimestele võib tunduda, et nõgesel on kala lõhn, seda põhjustab trimetüülamiin. Vaatamata sellele väikesele miinusele saab nõgeselehtedest uskumatult maitsvat ja toiteainerikka tee, mis maitseb hästi üksi või koos meega. Võite lasta teel jahtuda ja lisada mett ja sidrunimahla, et saada suurepärase maitsega isetehtud ja tervislik jäätee.

Nõges sobib hästi piparmündiga.


ref: 980893
  • Hind: €8.00