Facebook ProNails
marika@nailspa.ee
533 64 914 
  Naised keskel  
Uued tooted

TELLI UUDISKIRISoovin saada uudiskirja
* Kohustuslik
 
TOOTE OTSING


Märksõna (toote nimi/kood)

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Shopping cart is empty.
 

Lavendlitee

Lavendlitee

Kasu tervisele:

Ajalooliselt kasutati lavendlit antiseptikuna ning ka vaimse tervise hoidmiseks ja taastamiseks. Esimese maailmasõja ajal, kui moodsad antibiootikumid olid raskesti kättesaadavad, kasutati lavendlit haavade sidumisel ning see aitas ravida arme ning põletusi. Lavendel on tuntud oma antibiootiliste omaduste poolest. Uuringud on näidanud, et lavendli eeterlikud õlid (eriti koos geraaniumiõliga) suudavad tappa mõningaid stafülokokkinfektsioone. Muud uuringud on näidanud, et lavendel on hea ka kõrvainfektsioonide raviks ning see on piisavalt mahe, et ravida neid sümptomeid ka lastel. Lavendel vähendab palavikku ja puhastab organismi higistamise esilekutsumise ja mürkainete väljutamise abil. Ta on ka tugev antiseptik ning seda on kasutatud difteeria, bakteriaalse neelupõletiku ja kopsupõletikuga võitlemiseks. Lavendlitee rahustab seedimist ja leevendab oksendamist ja kõhulahtisust. Lavendliteega võib kuristada kurgupõletiku ja kõripõletiku puhul ning see võib leevendada ka hambavalu.
Lavendlileotis leevendab peavalu. Lavendlit kasutatakse sageli une kvaliteedi parandamiseks ja lõõgastumiseks: selle leotis on enne magama jäämist rahustav ja lõõgastav jook.

Uuringud näitavad, et lavendel leevendab nii ärevust kui ka unetust. Sajandeid on mehed ja naised hea une nimel asetanud lavendlioksi oma patjade alla.

Joomisviis:

Selle maitsva ning värskendava joogi tegemiseks on kõige parem kasutada kaheosalist läbipaistvast klaasist teekannu, sest siis jäävad vee sisse tõmbama pandud õied teest eraldatuks.

Klaasist teekannuga saate vaadata, kuidas kuivatatud õied teie silme ees lahti rulluvad. Mõned inimesed leiavad, et lavendel on üksi kasutatult liiga tugev. Maitse mahendamiseks võib seda segada piparmündilehtedega ning saate imelise värskendava segu, mida võib serveerida nii kuuma kui ka külma joogina. Suurepäraselt sobib lisaks ka lusikatäis mett.

Maksimaalse kasu saamiseks tuleb ravimtee valmistada korralikult. Kallake 200 ml värskelt keedetud vett 1 tl lavendliõitele (filterkotis või lahtiselt). Katke kruus ja laste 10 minutit tõmmata, seejärel kurnake ja nautige. Tegurid, mis mõjutavad oluliselt teetassis olevate kasulike koostisosade heade omaduste avaldumist on vee temperatuur, tassi katmine ja tõmbamise aeg.
Lavendliteed ei soovitata tarbida üle 5 grammi (kuivade õite kaal) päevas.

Parim maitse ja aroomi sobivus:

Lavendlitee on lillaka tooniga ja tal on pikantne ja eriline aroom. See on väga aromaatne tee, seega võite parema maitse saamiseks proovida seda segada teiste teedega, nagu näiteks piparmünt, valge tee, must või roheline tee.

Koostis:

Lavendliõied
Parim enne: 6–8 kuud

Säilitamine:

pikemaks säilitamiseks hoida madalal temperatuuril ja õhukindlas anumas.


ref: 980894
  • Hind: €8.00