Facebook ProNails
marika@nailspa.ee
533 64 914 
  Mustad küüned  
Uued tooted

TELLI UUDISKIRISoovin saada uudiskirja
* Kohustuslik
 
TOOTE OTSING


Märksõna (toote nimi/kood)

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Shopping cart is empty.
 

Kuslapuutee

Kuslapuutee

Kasu tervisele:

Kuslapuu kasud on tuntud nii lääne kui ka ida meditsiinis. Taimedega ravitsejad kasutavad teda astma ja paljude urineerimishäirete ravimiseks.
Jin yin’i ehk jaapani kuslapuud on mainitud Hiina meditsiiniraamatus „Tang Ben Cao” ja juba alates aastast 659 pKr on kuslapuud peetud Hiina meditsiinis üheks tõhusamaks taimeks, millega eemaldada kehast kuumust ja kogunenud mürke.
Kuslapuu kasulikud koostisained on inositool, tanniin, luteoliin ja eeterlik õli. Neid võib leida õitest, mis tuleks korjata vahetult enne nuppude avanemist. Õisi saab kasutada kuuma tee valmistamiseks, mis toimib rögaeristust soodustava vahendina. Kuna kuslapuu on looduslik antibiootikum, siis võib seda kasutada ka stafülokoksete või streptokokkbakterite põhjustatud infektsioonide ravimiseks.

Kasutada võib ka järgmiseks:

palaviku alandamiseks, mürkide eemaldamiseks, paistetuse alandamiseks, silmade elavamaks muutmiseks ja külmetuse peletamiseks;

ravib sisemisest kuumusest või infektsioonist põhjustatud palavikku;

puhastab kopse ja tugevdab üldist tervist;

tapab pisikuid või takistab nende tegevust;

aitab ravida pimesoolepõletikku ja ligeeritud haavandeid;

vähendab haavandeid, paistetust, kurguvalu, nahainfektsioone.

Joomisviis:

Valage kuum vesi 1 tl kuivadele kuslapuuõitele, hoidke 10 sekundit ja kurnake. Peale seda valage uuesti 200 ml kuuma vett tõmmisele. Laske segul 3–4 minutit seista, kurnake tee ja jook on valmis.

Parim maitse ja aroomi sobivus:

Kuslapuul on tugev rohulõhn, samas magus maitse. Kuslapuud segatakse sageli teiste ravimtaimedega, sellega sobivad hästi piparmünt, jasmiin ja roos. Soovi korral võib tee meega magusaks teha või pigistada tee sisse lisamaitse saamiseks sidrunit. Mett on eriti soovitatav kasutada siis, kui kavatsete valmistada jääteed. Lillelised aroomid ja mee maitse sobivad ideaalselt kokku!

 

Koostis:

Kuslapuuõied
Parim enne: 6–8 kuud

Säilitamine:

Pikemaks säilitamiseks hoida madalal temperatuuril ja õhukindlas anumas.


ref: 980898
  • Hind: €8.00