Facebook ProNails
marika@nailspa.ee
533 64 914 
  Mustad küüned  
Uued tooted

TELLI UUDISKIRISoovin saada uudiskirja
* Kohustuslik
 
TOOTE OTSING


Märksõna (toote nimi/kood)

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Shopping cart is empty.
 

Kummelitee

Kummelitee

Kasu tervisele:

Kummeliteed on peetud imerohuks. Muistsed egiptlased pidasid teda universaalseks ravimiks. Nüüd on teadlased leidnud uusi tõendeid selle kohta, et kummelitee võib ka tegelikult aidata leevendada suurt hulka tervisehädasid, sealhulgas külmetusi ja menstruatsioonikrampe.

Kummeli eeterliku õli toimeaine on bisabolool, millel on ärrituse-, põletiku- ja mikroobivastased omadused.
Apigeniin on kummeliõites sisalduv kemikaal, mis aitab rahustada kesknärvisüsteemi. See on ehk kummelitee kõige kuulsam omadus, sest seda soovitatakse laialdaselt unerohuna.

Teadlased on leidnud, et kummelitee joomist seostati hipuraadi (teatud taimsete ühendite lagunemissaadus) ja glütsiini (aminohape) tasemete märkimisväärse kasvuga uriinis.

Nende komponentide olemasolu aitab kaasa järgmistele kummelitee kasuteguritele:

• tugevdab immuunsüsteemi ning võitleb külmetustest tulenevate infektsioonidega;

• leevendab lihaskrampe ja menstruatsiooniga seotud krampe naistel;

• lõdvestab närve;

• rahustab kõhtu;

• vähendab põletikku;

• parandab maksa tööd;

• aitab leevendada valu ja reumat;

• on ideaalne suuvesi, mis aitab tappa pisikuid ja rahustab põletikulisi igemeid.

Tähtis!

Nagu kõigi ravimtaimedega, on ka kummeli puhul kahjulike kõrvaltoimete vältimiseks oluline mõõdukas tarbimine. Kummeli võimalike kõrvaltoimete hulka kuulub unisus, seega tarbige seda autojuhtimise või masinate opereerimise korral ettevaatlikult. Suurtes kogustes võib kummel põhjustada mõnel inimesel oksendamist ja/või nahareaktsioone. Õietolmuallergia või heinapalaviku korral on äärmiselt soovitatav teha allergiatest.

OLULINE! Kummeli kasutamine raseduse ajal võib esile kutsuda raseduse katkemise! Kummelit ei soovitata kasutada ka siis, kui võtate verd vedeldavaid ravimeid, kuna kummel sisaldab ainet nimega kumariin (mis on samuti verevedeldaja).

Joomisviis:

Lisage 1 tl kuivatatud õisi tassi, kallake peale kuum vesi. Hoidke õisi 200 ml kuumas vees katte all umbes 10 minutit. Kurnake õied. Lisada võib veidi mett või suhkrut.

Parim maitse ja aroomi sobivus:

Värskendav ja siidine tee, millel on looduslikult magus lõhn ning maitse. Eriti mõnus piparmündi, lavendli, Paraguai suhkrulehe või meega.

Koostis:

Kummeliõied
Parim enne: 6–8 kuud

Säilitamine:

pikemaks säilitamiseks hoida madalal temperatuuril ja õhukindlas anumas.


ref: 980895
  • Hind: €8.00