Facebook ProNails
marika@nailspa.ee
533 64 914 
  Punased küüned  
Uued tooted

TELLI UUDISKIRISoovin saada uudiskirja
* Kohustuslik
 
TOOTE OTSING


Märksõna (toote nimi/kood)

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Shopping cart is empty.
 

Jasmiinitee

Jasmiinitee

Kasu tervisele:

Jasmiini peetakse üheks võimsamaks ravimtaimeks, mida saab kasutada mitmete tervisehädade ravimiseks.
Antioksüdantsed omadused:
jasmiinitee kõige hinnatum külg on antioksüdantide hulk, mis leidub selles õrnas ja maitsvas joogis. Kõige märkimisväärsemad jasmiinis leiduvad antioksüdandid on katekiinid. Antioksüdandid hävitavad organismis kahjulikke ained ja vabu radikaale, mis võivad põhjustada haigusi ja ohustada immuunsüsteemi. Katekiinid on kehas paljude raskete haiguste ennetamise lahutamatuks osaks.

Südame-veresoonkonna tervis: nende puhul, kellel on perekonnas esinenud südameveresoonkonna haigusi võib jasmiinitee tarvitamine olla suureks abiks edasiste probleemide ennetamisel. On leitud, et jasmiinitees leiduvad mitut tüüpi katekiinid on võtmetegurid LDL-oksüdatsiooni pärssimisel, mis tekib organismis siis, kui arterites olev „paha” kolesterool muutub põletikuliseks. See veenide ja arterite sisene põletik võib põhjustada südameatakke või rabandusi. Jasmiinitees olevad katekiinid pärsivad oksüdeerimise protsessi, vähendavad vererõhku ja kolesterooli.

Vähktõve ennetamine: uuringud näitavad, et jasmiinitee joomine võib hoida ära vähi teket. Kõik rohelised teed, millest enamasti tehakse jasmiiniteed, omavad laialdast vähki ennetavat toimet kuna sisaldavad polüfenoole nagu epigallokatekiingallaati (EGCG). Polüfenoolid moodustavad olulise kaitseliini vabade radikaalide ja teise kahjulike või kantserogeensete kehasse tungivate ainete vahel. On leitud, et roheline jasmiinitee vähendab rinnavähi, kopsuvähi ja paljude teiste vähkide ohtu.

Suhkrutõbi: jasmiinitee on näidanud end väärtusliku abivahendina ka suhkrutõve vastases võitluses kuna jasmiinitee joomine reguleerib glükoosi ainevahetust.

Stressi leevendaja: jasmiini lõhn on väga vastuoluline. Paljudele inimestele meeldib see väga ja teistele üldse mitte. Uuringud on näidanud, et jasmiini lõhn võib osadele inimestele mõjuda ka lõõgastavalt. Nendel katsealustel, kellele meeldib looduslik jasmiinilõhn, on sellele lõhnale parasümpaatiline reaktsioon ning nende keha toodab kemikaale, mis võimaldavad neil lõõgastuda ja oma tuju parandada. Samas inimestele, kellele jasmiini lõhn ei meeldi, mõjub see vastupidiselt, muutes neid pigem rahutuks.

Seedeelundite häired: jasmiinitee lisamine oma tavapärasesse toitumisse võib parandada mao tervist parandada toidu seedimist ning ennetada seedeelundite vähivorme.

Immuunsüsteem: jasmiinitee joomise arvukad kasud hõlmavad ka immuunsüsteemi tugevdamist! On tõendeid selle kohta, et jasmiinitee kaitseb sagedase kasutamise korral immuunsüsteemi tänu oma põletikuvastastele ja antioksüdantsetele omadustele.

Artriit ja liigesevalu: jasmiinitee teine positiivne mõju seisneb selles, et see vähendab liigesevalu ja artriidiga seotud kroonilisi vaevusi. Teatud jasmiinitees sisalduvate orgaaniliste elementide põletikuvastane toime suudab alandada liigeste turseid ja põletikke tänu sellele, et pärsib rakkude soovimatut rikastamist hapnikuga.

Kaalukaotus: jasmiinitee võib olla hea täiendus igale dieedile ning see võib aidata kaalu kaotada. Jasmiinitee antioksüdantsed omadused aitavad parandada ainevahetust ning selline ainevahetuse suurenemine muudab sportimise tõhusamaks ja aitab kehal toitaineid kiiremini läbi töödelda.

Antibakteriaalsed omadused: jasmiinitee, mida vahel valmistatakse lihtsalt teele eeterliku jasmiiniõli lisamisega, võib kaitsta bakteriaalsete infektsioonide vastu. See muudab jasmiinitee nn antibiootikumiks, mille võib ohutult oma toitumisse lisada.

Uuringud on näidanud, et jasmiiniõli omadused võivad teatud katsealuste puhul kõrvaldada kolibakteri toimed. Tegemist on väga ohtliku bakteriga.

Jasmiinitee Koostis:
Jasmiiniõied
Parim enne: 6–8 kuud

Säilitamine:

pikemaks säilitamiseks hoida madalal temperatuuril ja õhukindlas anumas.


ref: 980901
  • Hind: €8.00